Bočan Wood&Steel retina logo

Moderní brány a oplocení

Moderní provedení bran a oplocení hodící se k moderním, ale i k zrekonstruovaným domům. Využívají se moderní materiály jako je tahokov, lamely, vodorovné jäkly atd.

Všechny naše brány / branky a oplocení  jsou navrhována přímo pro konkrétního zákazníka. Po úvodní konzultaci je vytvořen návrh brány / oplocení, které zákazník potřebuje. Naše firma zákazníkovi pošle předběžnou cenovou nabídku na dané řešení brány / oplocení. Po schválení cenové nabídky zákazníkem je firmou na místě brána / oplocení zaměřeno. Na základě zaměření je vytvořen technický výkres, na jehož základě celé dílo vzniká u nás v dílně. Hotový plot a brány instalujeme  na místě včetně pohonu, čidel, ovládání atd.

Níže naleznete varianty a bližší informace k procesu výroby.

  • Ocel

Výhody: nižší cena materiálu, vyšší tuhost.

  • Hliník

Výhody: nízká váha konstrukce, není nutno povrchově ošetřit, netrpí korozí při případném odření

Ocelové brány:

Ocelový rám svaříme MIG technologií, jäkly pro bránu přizpůsobíme velikosti brány, kdy tyto se následně navrtají ve všech rozích a tupých napojení, aby mohl zinek protéci skrz celou konstrukci. Brána je poté chráněna jak z vnější, tak z vnitřní strany proti korozi. Vždy využíváme žárového zinkování.

Hliníkové brány:

Hliníkový rám svaříme metodou TIG / MIG technologií, jäkly rámu přizpůsobíme velikosti brány,u samonosných bran je možné použít ocelovou nebo hliníkovou šínu (nosný ,,C“ profil), povrchová úprava při použití hliníkové brány a hliníkové šíny není potřebná. V případě, že je kombinace hliníkového rámu a ocelové šíny, montuje se zinkovaná, ocelová šína k hliníkové bráně pomocí šroubů.

Lakování:

prášková barva (komaxit) dle vzorníku RAL, nebo speciálních odstínů, struktur barev.

  • Samonosná

– jedná se o bránu, která jezdí nad terénem, kdy brána je vynesena přes šínu (,,C“ profil) a ložiska, brána zajíždí do boku, zpravidla je brána o 1/3 větší než je šířka průjezdu brány

  • Pojezdová

– jezdí po kolejnici na dvou kolečkách, používá se tam, kde nelze použít samonosnou bránu kvůli prostoru zajíždění do boku. Brána je zpravidla o 30 cm delší, než je šířka průjezdu brány

  • Teleskopická

– nejsofistikovanější zřízení, používá se na místech, kde je minimum místa zajíždění do boku, teleskopická brána může být jak samonosná tak pojezdová. Složit se může ze dvou až tří částí

  • Tahokov

–ocelový žárově zinkovaný, hliníkový, nerezový

  • Jäkly

–na ležato, ocelové, hliníkové

  • Lamely

– na ležato, ocelové, hliníkové => různé tvary

  • Další varianty dle přání zákazníka

K prezentaci naší práce využíváme hlavně Facebook. Kliknutím na logo se dostanete na naši stránku, kde máme mnohem více fotek a videí! Dejte nám lajk a nic Vám neunikne.