Bočan Wood&Steel retina logo

Rustikální brány a oplocení

Jedná se o velice bytelné a designové ploty s vysokou životností. Výplně jsou tvořeny z plného materiálu, kdy je zaručena kvalita oplocení. Na trhu se vyrojili levné a velice nekvalitní ploty tohoto typu. Jsou však tvořeny z dutých profilů, ve většině případech i nezinkované, kdy váha takového oplocení je mnohdy 1/10 toho co váží plot od nás. Samozřejmě s tím je spojena i životnost.

Všechny naše rustikální brány / branky a oplocení jsou navrhována přímo pro konkrétního zákazníka. Po úvodní konzultaci je vytvořen návrh brány / oplocení, které zákazník potřebuje. Naše firma zákazníkovi pošle předběžnou cenovou nabídku na dané řešení brány / oplocení. Po schválení cenové nabídky zákazníkem je firmou na místě brána / oplocení zaměřeno. Na základě zaměření je vytvořen technický výkres, na jehož základě celé dílo vzniká u nás v dílně. Hotový plot a bránu instalujeme na místě včetně pohonu, čidel, ovládání atd.

Níže naleznete varianty a bližší informace k procesu výroby.

 • Ocel

– rám jäkl, výplň z plného ocelového profilu

Ocelové brány / branky:

Ocelový rám svaříme MIG technologií, jäkly pro bránu přizpůsobíme velikosti brány / branky, kdy tyto se následně navrtají ve všech rozích a tupých napojení, aby mohl zinek protéci i skrz celou konstrukci.

Brána / branka je poté chráněna jak z vnější, tak z vnitřní strany proti korozi. Vždy využíváme žárového zinkování. Výplň je vždy tvořena z plného ocelového profilu pro dlouhou životnost.

Plotové pole:

Svařeno z plného ocelového materiálu pro dlouhou životnost.

Brána i plotové jsou z pravidla opatřeny vnější povrchovou úpravou – komaxit (prášková barva) v odstínu dle přání zákazníka.

 • Samonosná

  – jedná se o bránu , která jezdí nad terénem, kdy brána je vynesena přes šínu (,,C“ profil) a ložiska, brána zajíždí do boku, zpravidla je brána o 1/3 větší než je šířka průjezdu brány

 • Pojezdová

  – jezdí po kolejnici na dvou kolečkách, používá se tam, kde nelze použít samonosnou bránu kvůli prostoru zajíždění do boku. Brána je zpravidla o 30 cm delší, než je šířka průjezdu brány

 • Teleskopická

  – nejsofistikovanější zřízení, používá se na místech, kde je minimum místa zajíždění do boku, teleskopická brána může být jak samonosná tak pojezdová. Složit se může ze dvou až tří částí. Nevýhoda této brány – cena je výrazně vyšší.

 • Jednoduchá bez zdobení, rovné nebo zaoblené provedení

 • Zdobená (ornamenty, špice, koule, nýty, atd.) dle návrhu, rovné nebo zaoblené provedení

K prezentaci naší práce využíváme hlavně Facebook. Kliknutím na logo se dostanete na naši stránku, kde máme mnohem více fotek a videí! Dejte nám lajk a nic Vám neunikne.